Гінекомастія – це розростання тканини грудної залози у хлопчиків або чоловіків, зумовлена дисбалансом гормонів естрогену та тестостерону. Це патологія молочних залоз у чоловіків, через яку вони збільшуються у розмірі, що відбувається через гіпертрофію жирової тканини і/або тканини самої залози.

Лікування гінекомастії у чоловіків у Львові сьогодні можливе завдяки пластичній хірургії. Записатися на консультацію щодо проведення хірургічного втручання можна до пластичного хірурга Назара Грицевича – лікаря з досвідом роботи понад 10 років, який проводить прийом та оперую у кращих клініках Львова.

Симптоми гінекомастії можуть спостерігатися на одній молочній залозі або на двох. У новонароджених, хлопчиків, які переживають статеве дозрівання, і літніх чоловіків гінекомастія може виникнути навіть на тлі нормальних показників гормонів. Субмаммарна складка при гінекомастіїГінекомастія, як правило, не є дуже серйозною проблемою, однак для чоловіків і хлопчиків вона часто становить значний психологічний дискомфорт.

Дуже рідко зустрічаються випадки, коли гінекомастія зникає спонтанно. Якщо ж захворювання розвивається, то може виникнути необхідність спеціального лікування або оперативної допомоги.

Ознаки та симптоми гінекомастії включають:

 • збільшення тканини грудної залози;
 • біль у залозах.

До лікаря потрібно звертатись якщо спостерігається:

 • припухлість, набряклість;
 • біль;
 • виділення з одного або обох сосків.

Які ціни на операцію по гінекомастії у Львові?

Консультації Ціна, грн
1 Первинна консультація 450
2 Вторинна консультація 390
Перебування в стаціонарі
1 Перебування в стаціонарі до 2-х год. 229
2 Перебування в стаціонарі більше 2-х год. 550
3 Перебування в стаціонарі 1 добу 1523
Операції
1 Гінекомастія з залозистим компонентом (справжня) 13 180
2 Гінекомастія без залозистого компонента (не справжня) 11 180

Які причини виникнення гінекомастії у чоловіків?

Лікування гінекомастії може знадобитись у разі зменшенням кількості гормону тестостерону в порівнянні з естрогеном. Причиною цього зниження є стани, за яких блокуються ефекти тестостерону, зменшується їх концентрація або збільшується рівень естрогену. Тестостерон контролює чоловічі статеві ознаки (м'язову масу, ріст волосся на тілі та ін.), а естроген відповідає за розвиток жіночих рис, зокрема збільшення розміру молочних залоз.

Є кілька обставин, які можуть вплинути на баланс гормонів:

 1. Природні гормональні зміни. У чоловічому організмі також виробляється естроген. Якщо його рівень високий або не збалансований з рівнем тестостерону, може розвиватися гінекомастія.
 2. Дитяча гінекомастія. Понад 50% немовлят чоловічої статі народжується зі збільшеними грудьми через вплив естрогену матері. Як правило, через 2–3 тижні після народження розпухлість тканин грудних залоз проходить.
 3. Гінекомастія у період статевого дозрівання. У більшості випадків збільшена тканина грудної залози саме приходить у норму.
 4. Гінекомастія у чоловіків: у віці від 50 до 70 років поширеність гінекомастії серед чоловіків знов збільшується. За статистикою, у цьому періоді 1 чоловік з 4 має патологічні зміни грудних залоз.

Причиною гінекомастії можуть стати і деякі лікарські засоби:

 • антіандрогени, які часто застосовуються для лікування захворювань передміхурової залози;
 • андрогени і анаболіки;
 • деякі антиретровірусні препарати (для лікування ВІЛ);
 • транквілізатори;
 • трициклічні антидепресанти;
 • деякі антибіотики;
 • противиразкові засоби (Н-2 блокатори);
 • деякі серцеві та шлункові препарати.

Різновиди гінекомастії виділяють в основному за фізіологічними критеріями:

 • псевдогінекомастія – на неї страждають переважно чоловіки з ожирінням, оскільки в їхніх молочних залозах відкладається чимало жирової тканини;
 • фізіологічна – проявляється у різні періоди розвитку організму: грудному, пубертатному, похилому віці. Фізіологічна гінекомастія пов’язана з гормонами. У деяких випадках вона не потребує лікування, оскільки з часом груди можуть самі зменшитися в розмірі;
 • патологічна – свідчить про серйозні порушення в організмі та потребує негайного обстеження і лікування.

Також при постановці діагнозу часто використовують таку класифікацію видів гінекомастії:

 1. справжня, за якої гіпертрофується залозиста тканина;
 2. хибна – збільшення жирової тканини в чоловіків із надмірною вагою;
 3. змішана (фіброзно-жирова) форма.

Як відбувається підготовка до операції по гінекомастії у Львові?

Перед проведенням гінекомастії у чоловіків (операції) у Львові пацієнт має обов’язково пройти консультацію пластичного хірурга, на якій лікар визначить чи немає протипоказань для процедури, а також призначить:

 • загальний аналіз крові;
 • біохімічний аналіз крові визначення пролактину (високий рівень пролактину) флюорографію;
 • коагулограму;
 • УЗД молочних залоз та інші підготовчі та діагностичні процедури за потреби.

У деяких випадках може знадобитися додаткова консультація інших лікарів-спеціалістів: ендокринолога, ренгенолога (МРТ головного мозку). Крім цього, за кілька днів до хірургічного втручання потрібно відмінити прийом ліків, що впливають на згортання крові, а також утриматися від паління.

Як відбувається лікування гінекомастії у Львові?

Оперативне лікування гінекомастії у Львові здійснюється лише при істинній та фіброзно-жировій формах захворювання. 

 1. На ранніх стадіях можна спробувати провести гормональну корекцію порушень. Але в разі неефективності терапії, а також на пізніх стадіях гінекомастії проводиться оперативне лікування, яке полягає у видаленні патологічної тканини залози.
 2. Радикальне лікування гінекомастії у чоловіків, як правило, передбачає операцію. У Львові є кілька медичних центрів, де клінічний підхід у лікуванні поєднується з методиками пластичної хірургії. Це дає змогу позбавитись проблеми без естетичних втрат.
 3. Сучасна хірургія дозволяє видаляти залозисті та жирові тканини, відновлювати нормальний контур грудей. Операція полягає у видаленні ущільнення та жирової тканин. За потреби зменшується і діаметр соска.

Існує кілька видів оперативного втручання:

 1. Просте. Під час проведення операції видаляється не лише матеріал молочної залози, а й інші елементи грудей (проводиться нечасто).
 2. Підшкірне. Матеріал молочної залози видаляється через розріз навколо ареоли. Одночасно з такою процедурою можна провести і ліпосакцію.
 3. Ендоскопічне. Таке втручання проводиться з використанням ендоскопу. Воно підходить для чоловіків з невеликим розміром грудей.

Пластичний хірург Назар Грицевич проводить операції з видаленням залозистого компоненту і без у медичних центрах Львова, Києва, Івано-Франківська та інших міст. Операція проводиться в стаціонарних умовах.

Видалення змішаної (залозистої і жирової) гінекомастії

 Операція по гінекомастії у ЛьвовіПроведення операції по гінекомастіїЛікування гінекомастії у Львові

Етапи операції залежать від того, який тип хірургічного втручання було обрано відповідно до типу гінекомастії:

 1. якщо збільшення молочних залоз викликане розростанням жирової тканини, тоді корекція передбачає обов’язкову ліпосакцію;
 2. якщо гінекомастію викликала гіпертрофія залозистих тканин, тоді виконується підшкірна чи ендоскопічна мастоектомія – робиться надріз біля ареоли, через який видаляються зайві тканини.

Як відбувається реабілітація після операції по гінекомастії?

Після проведення операції по гінекомастії у чоловіків у Львові, якщо випадок типовий, тоді 3-4 тижні буде достатньо, аби пацієнт повністю відновився після процедури.

У період реабілітації потрібно:

 • провести у стаціонарі кілька годин або добу, якщо операція була під загальним наркозом;
 • пропити курс знеболювальних та антибактеріальних препаратів; носити компресійну білизну;
 • ходити на фізіотерапевтичні процедури (якщо є показання).

Важливо пам’ятати, що хірургічне лікування гінекомастії – це не лише позбавлення від психологічного дискомфорту та вирішення естетичної проблеми, а ще й зменшення ризику появи раку молочної залози. Шви знімають на 5-7 день. Протягом 1 місяця після операції слід користуватися спеціальним компресійним трикотажем, режим фізичних навантажень може бути розширений через 3-4 тижні після оперативного втручання.

Чи є протипоказання до гінекомастії?

Грицевич Назар Романович, ХірургПротипоказання до проведення гінекомастії у чоловіків існують, і до них належать:

 • порушення згортання крові;
 • декомпенсований цукровий діабет;
 • деякі захворювання щитоподібної залози;
 • гіпертонічна хвороба в стадії декомпенсації.

Операція проводиться як в амбулаторних умовах, так і в стаціонарі – це вирішується індивідуально.

При потребі лікування гінекомастії звертайтеся у Львові до пластичного хірурга Назара Грицевича. Огляд та операція в кращих медичних закладах міста дає змогу пацієнтам отримати максимально якісний медичний сервіс.

Записатися на консультацію Ви можете по телефону +38 (097) 0-999-000, або скориставшись формами запису на сайті. Приклади "до" та "після" операцій по гінекомастії лікар надає при особистій зустрічі.

Записатись на консультацію

Сертифікати


 • м. Львів, просп. Чорновола, 45а

 • м. Львів, вул. Замарстинівська, 85а

 • м. Львів, вул. Снопківська, 18

© 2021 Усі права захищені