-
Гінекомастія – це розростання тканини грудної залози у хлопчиків або чоловіків, зумовлена дисбалансом гормонів естрогену та тестостерону. Це патологія молочних залоз у чоловіків, через яку вони збільшуються у розмірі, що відбувається через гіпертрофію жирової тканини і/або тканини самої залози.
Лікування гінекомастії у чоловіків у Львові сьогодні можливе завдяки пластичній хірургії. Записатися на консультацію щодо проведення хірургічного втручання можна до пластичного хірурга Назара Грицевича – лікаря з досвідом роботи понад 10 років, який проводить прийом та оперую у кращих клініках Львова.
Симптоми гінекомастії можуть спостерігатися на одній молочній залозі або на двох. У новонароджених, хлопчиків, які переживають статеве дозрівання, і літніх чоловіків гінекомастія може виникнути навіть на тлі нормальних показників гормонів. Гінекомастія, як правило, не є дуже серйозною проблемою, однак для чоловіків і хлопчиків вона часто становить значний психологічний дискомфорт.
Дуже рідко зустрічаються випадки, коли гінекомастія зникає спонтанно. Якщо ж захворювання розвивається, то може виникнути необхідність спеціального лікування або оперативної допомоги.
Ознаки та симптоми гінекомастії включають:
- збільшення тканини грудної залози;
- біль у залозах.
До лікаря потрібно звертатись якщо спостерігається:
- припухлість, набряклість;
- біль;
- виділення з одного або обох сосків.
Які ціни на операцію по гінекомастії у Львові?
№ Консультації Ціна грн. 1 Первинна консультація 600 2 Повторна консультація 550 № Перебування в стаціонарі Ціна грн. 1 Тимчасове перебування в палаті "Стандарт" (до 2-х год.) 300 2 Тимчасове перебування в палаті "Стандарт" (від 2-х год. (перебування можливе з 8:00 до 20:00) 600 3 Тимчасове перебування в палаті "Стандарт" (1 доба) 2000 № Операції Ціна грн. 1 Гінекомастія з залозистим компонентом (справжня) — лікування у чоловіків 13 180 2 Гінекомастія без залозистого компонента (не справжня) — лікування у чоловіків 8 180 Які причини виникнення гінекомастії у чоловіків?
Лікування гінекомастії може знадобитись у разі зменшенням кількості гормону тестостерону в порівнянні з естрогеном. Причиною цього зниження є стани, за яких блокуються ефекти тестостерону, зменшується їх концентрація або збільшується рівень естрогену. Тестостерон контролює чоловічі статеві ознаки (м'язову масу, ріст волосся на тілі та ін.), а естроген відповідає за розвиток жіночих рис, зокрема збільшення розміру молочних залоз.
Є кілька обставин, які можуть вплинути на баланс гормонів:
- Природні гормональні зміни. У чоловічому організмі також виробляється естроген. Якщо його рівень високий або не збалансований з рівнем тестостерону, може розвиватися гінекомастія.
- Дитяча гінекомастія. Понад 50% немовлят чоловічої статі народжується зі збільшеними грудьми через вплив естрогену матері. Як правило, через 2-3 тижні після народження розпухлість тканин грудних залоз проходить.
- Гінекомастія у період статевого дозрівання. У більшості випадків збільшена тканина грудної залози саме приходить у норму.
- Гінекомастія у чоловіків: у віці від 50 до 70 років поширеність гінекомастії серед чоловіків знов збільшується. За статистикою, у цьому періоді 1 чоловік з 4 має патологічні зміни грудних залоз.
Причиною гінекомастії можуть стати і деякі лікарські засоби:
- антіандрогени, які часто застосовуються для лікування захворювань передміхурової залози;
- андрогени і анаболіки;
- деякі антиретровірусні препарати (для лікування ВІЛ);
- транквілізатори;
- трициклічні антидепресанти;
- деякі антибіотики;
- противиразкові засоби (Н-2 блокатори);
- деякі серцеві та шлункові препарати.
Різновиди гінекомастії виділяють в основному за фізіологічними критеріями:
- псевдогінекомастія – на неї страждають переважно чоловіки з ожирінням, оскільки в їхніх молочних залозах відкладається чимало жирової тканини;
- фізіологічна – проявляється у різні періоди розвитку організму: грудному, пубертатному, похилому віці. Фізіологічна гінекомастія пов’язана з гормонами. У деяких випадках вона не потребує лікування, оскільки з часом груди можуть самі зменшитися в розмірі;
- патологічна – свідчить про серйозні порушення в організмі та потребує негайного обстеження і лікування.
Також при постановці діагнозу часто використовують таку класифікацію видів гінекомастії:
- справжня, за якої гіпертрофується залозиста тканина;
- хибна – збільшення жирової тканини в чоловіків із надмірною вагою;
- змішана (фіброзно-жирова) форма.
Як відбувається підготовка до операції по гінекомастії у Львові?
Перед проведенням гінекомастії у чоловіків (операції) у Львові пацієнт має обов’язково пройти консультацію пластичного хірурга, на якій лікар визначить чи немає протипоказань для процедури, а також призначить:
- загальний аналіз крові;
- біохімічний аналіз крові визначення пролактину (високий рівень пролактину) флюорографію;
- коагулограму;
- УЗД молочних залоз та інші підготовчі та діагностичні процедури за потреби.
У деяких випадках може знадобитися додаткова консультація інших лікарів-спеціалістів: ендокринолога, ренгенолога (МРТ головного мозку). Крім цього, за кілька днів до хірургічного втручання потрібно відмінити прийом ліків, що впливають на згортання крові, а також утриматися від паління.
Як відбувається лікування гінекомастії у Львові?
Оперативне лікування гінекомастії у Львові здійснюється лише при істинній та фіброзно-жировій формах захворювання.
- На ранніх стадіях можна спробувати провести гормональну корекцію порушень. Але в разі неефективності терапії, а також на пізніх стадіях гінекомастії проводиться оперативне лікування, яке полягає у видаленні патологічної тканини залози.
- Радикальне лікування гінекомастії у чоловіків, як правило, передбачає операцію. У Львові є кілька медичних центрів, де клінічний підхід у лікуванні поєднується з методиками пластичної хірургії. Це дає змогу позбавитись проблеми без естетичних втрат.
- Сучасна хірургія дозволяє видаляти залозисті та жирові тканини, відновлювати нормальний контур грудей. Операція полягає у видаленні ущільнення та жирової тканин. За потреби зменшується і діаметр соска.
Запис на консультацію×Існує кілька видів оперативного втручання:
- Просте. Під час проведення операції видаляється не лише матеріал молочної залози, а й інші елементи грудей (проводиться нечасто).
- Підшкірне. Матеріал молочної залози видаляється через розріз навколо ареоли. Одночасно з такою процедурою можна провести і ліпосакцію.
- Ендоскопічне. Таке втручання проводиться з використанням ендоскопу. Воно підходить для чоловіків з невеликим розміром грудей.
Пластичний хірург Назар Грицевич проводить операції з видаленням залозистого компоненту і без у медичних центрах Львова, Києва, Івано-Франківська та інших міст. Операція проводиться в стаціонарних умовах.
Видалення змішаної (залозистої і жирової) гінекомастії
Етапи операції залежать від того, який тип хірургічного втручання було обрано відповідно до типу гінекомастії:
- якщо збільшення молочних залоз викликане розростанням жирової тканини, тоді корекція передбачає обов’язкову ліпосакцію;
- якщо гінекомастію викликала гіпертрофія залозистих тканин, тоді виконується підшкірна чи ендоскопічна мастоектомія – робиться надріз біля ареоли, через який видаляються зайві тканини.
Як відбувається реабілітація після операції по гінекомастії?
Після проведення операції по гінекомастії у чоловіків у Львові, якщо випадок типовий, тоді 3-4 тижні буде достатньо, аби пацієнт повністю відновився після процедури.
У період реабілітації потрібно:
- провести у стаціонарі кілька годин або добу, якщо операція була під загальним наркозом;
- пропити курс знеболювальних та антибактеріальних препаратів;
- носити компресійну білизну;
- ходити на фізіотерапевтичні процедури (якщо є показання).
Важливо пам’ятати, що хірургічне лікування гінекомастії – це не лише позбавлення від психологічного дискомфорту та вирішення естетичної проблеми, а ще й зменшення ризику появи раку молочної залози. Шви знімають на 5-7 день. Протягом 1 місяця після операції слід користуватися спеціальним компресійним трикотажем, режим фізичних навантажень може бути розширений через 3-4 тижні після оперативного втручання.
Чи є протипоказання до гінекомастії?
Протипоказання до проведення гінекомастії у чоловіків існують, і до них належать:
- порушення згортання крові;
- декомпенсований цукровий діабет;
- деякі захворювання щитоподібної залози;
- гіпертонічна хвороба в стадії декомпенсації.
Операція проводиться як в амбулаторних умовах, так і в стаціонарі – це вирішується індивідуально.
При потребі лікування гінекомастії звертайтеся у Львові до пластичного хірурга Назара Грицевича. Огляд та операція в кращих медичних закладах міста дає змогу пацієнтам отримати максимально якісний медичний сервіс. Фото прикладів "до" та "після" операцій по гінекомастії у більшій кількості лікар надає при особистій зустрічі, так як не всі пацієнти дозволяють виставляти свої фото на сайті.
Записатися на консультацію Ви можете по телефону +38 (097) 0-999-000, або скориставшись формами запису на сайті.