Корекція молочних залоз при мастоптозі дозволяє жінкам позбутися наслідків обвисання грудей. Причиною такого стану можуть бути вагітність і грудне вигодовування, різке і значне схуднення, слабкі м'язи та зв'язки грудної стінки, а також вікові зміни. Шкірні покрови розтягуються, втрачаються еластичність, пружність, молочні залози стають більш плоскими.

Мастоптоз завдає жінці не лише психологічного, а й фізичного дискомфорту. Проведення операції повертає грудям привабливість і колишні форми.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ МАСТОПЕКСІЇ

Мастопексія показана при таких станах:

1) при зміщенні ареоли і соска вниз;
2) виражених розтяжках;
3) асиметрії молочних залоз;
4) при невідповідності об’єму грудей і навколишньої шкіри.

За рахунок перерозподілу "рідних" м'яких тканин залози, видалення надлишку шкіри і переміщення соска в більш високе положення груди набувають досконалої форми.

Варіант і обсяг хірургічного втручання визначаються залежно від ступеня опущення молочних залоз і стану м'яких тканин.

Протипоказання для проведення операції мастопексії:

 • онкологічні захворювання;
 • інфекційні стани;
 • порушення в системі гемостазу;
 • серцево-судинна патологія;
 • захворювання печінки і нирок;
 • цукровий діабет;
 • період вагітності;
 • мастопатія.

Приклади до та після пластичної операції грудей у Назара Грицевича Ви можете переглянути у розділі "ГАЛЕРЕЯ".

Види мамопластики

Операції варіюються від мінімальних втручань до великих операцій з частковим видаленням залозистої тканини.

 • Підтяжка грудей (мастопексія). Проводиться при опущенні (птозі) молочних залоз. Передбачає видалення надлишків шкіри і жирової тканини. Для найкращого візуального результату мастопексію нерідко поєднують із ендопротезуванням.
 • Збільшення грудей (ендопротезування). Операція дає змогу збільшити об'єм грудей і поліпшити їхню форму, для чого використовуються імпланти, що відрізняються за розміром, формою, наповнювачем і текстурою оболонки.
 • Зменшення грудей (редукційна мамопластика). Здійснюється за рахунок видалення надлишків залозистої і жирової тканин.
 • Корекція соска та ареоли. Процедура може включати відновлення пігментованої зони, зміну її форми і розміру. Нерідко здійснюється одночасно з іншими видами мамопластики.

Після операції груди стають підтягнутими, а використання косметичних швів дає змогу зробити сліди втручання непомітними.

При опущенні грудей невеликих розмірів часто проводиться параареолярна підтяжка, під час якої завдяки невеликому серпоподібному розтину над ареолою сосок переміщується вгору.

У випадках помірного мастоптозу використовується методика вертикальної мастопексії. Сосок при цьому переміщується на ретельно розраховану величину, а надлишок шкіри нижче соска видаляється.

Т-подібна мастопексія використовується для корекції більш серйозних порушень. Операція належить до розряду травматичних, вимагає хірургічної майстерності, але дає змогу виправляти значне опущення грудей.

Вартість мамопластики

Консультації Ціна, грн
1 Первинна консультація 450
2 Вторинна консультація 390
Перебування в стаціонарі
1 Перебування в стаціонарі до 2-х год. 229
2 Перебування в стаціонарі більше 2-х год. 550
3 Перебування в стаціонарі 1 добу 1523
Операції
1 Циркумареолярна мастопексія (підтяжка грудей) 12 508
2 Вертикальна мастопексія (підтяжка грудей) 35 860
3 Якірна мастопексія 45 760

Окремо оплачуються обстеження, перебування в стаціонарі і наркоз.

Як проходить операція?

Мастопексія буває 3 видів:

 1. Периареолярнаолярна (циркулярна). Показана при псевдоптозі і птозі I ступеня. Проводиться через розріз навколо ареоли і передбачає видалення надлишку розтягнутої шкіри. Залозиста тканина грудей і нервові закінчення не зачіпаються, чутливість сосків повністю зберігається. Операція триває приблизно 1 годину.
 2. Вертикальна. Рекомендується при птозі II ступеня. У цьому випадку здійснюється часткове видалення залозистої тканини, через що можливе зниження тактильної чутливості молочної залози. Розрізи роблять більш глибокими, вони можуть досягати підгрудної складки. Операція триває 2-3 години.
 3. Якірна. Необхідна при птозі III ступеня. Поєднує розріз шкіри у вигляді якоря і техніку вертикальної підтяжки грудей. Втручання триває 3-4 години.

Редукційна мамопластика триває 2-4 години, здійснюється під загальною анестезією. Під час операції хірург видаляє зайву шкіру, жирову клітковину і залозисту тканини, а також переміщує ареолу і сосок у більш високе положення, за необхідності зменшує розмір ареоли. Оптимальний метод розрізу визначається лікарем індивідуально, найчастіше це вертикальний або якірний. Перший залишає менше рубців, але підходить для невеликого зменшення, другий розріз дає змогу виконати втручання будь-якої складності.

Операція із корекції сосково-ареолярного комплексу не вимагає госпіталізації, проводиться переважно під місцевою анестезією. Полягає у зміні форми та / або розміру пігментованої зони.

Ендопротезування дає змогу отримати груди бажаного розміру і форми. Триває приблизно 1,5 години, проводиться під загальним наркозом. Ендопротез вставляється через розріз навколо ареоли соска, під молочною залозою або в пахвовій западині. Для розсічення тканини використовується скальпель або лазер. Останній забезпечує максимально безпечний результат, швидке відновлення і хороший косметичний ефект. Нерідко поєднується з мастопексією.

Підготовка до операції і період реабілітації

Підготовка полягає у первинній консультації пластичного хірурга для визначення виду і способу хірургічного втручання. Пацієнтку направляють на обстеження та аналізи.

За 2 тижні до операції жінці слід виключити прийом гормональних контрацептивних засобів і препаратів, які містять саліцилову кислоту. За 7 днів потрібно відмовитися від алкоголю і куріння.

Після пластики перші кілька днів пацієнтка перебуває у стаціонарі під наглядом лікаря. Реабілітація займає близько 1 місяця. У цей час необхідно користуватися компресійною білизною, приймати призначені лікарем препарати, утримуватися від гарячих ванн і фізичних навантажень. Спати перші 2 тижні потрібно на спині, наступні 14 днів можна повертатися на бік, на живіт – через місяць. Чітке дотримання приписів дозволить закріпити результат операції на довгі роки.

Запорукою оптимального ефекту є високоякісне проведення операції, що під силу тільки професійному лікарю. Н.Р. Грицевич – досвідчений пластичний хірург, який постійно вдосконалюється, вивчаючи нові технології, відвідуючи семінари та конференції. Довіртеся Назару Романовичу – він зробить ваше тіло досконалим!

Красиві груди – це те, чим буде радіти і пишатися кожна жінка. Але інформація про пластичну операцію – це звичайно не для всіх, а часто через посаду або статус жінка хоче зберегти анонімність, щоб ніхто не дізнався про її проблему.

Доступні приклади до та після пластичної операції грудей у Назара Грицевича Ви можете переглянути у розділі "ГАЛЕРЕЯ".

Більше фото прикладів фото "до" та "після" по підтяжці грудей лікар зможе надати лише при особистій консультації. 

Не соромтесь звернутись до спеціаліста, щоб отримати всю необхідну інформацію. Записатися на безкоштовну консультацію до мене Ви можете по телефону +38 (097) 0-999-000 – Viber, WhatsApp, Telegram.

Перед плануванням операції може знадобитися огляд суміжних фахівців: анестезіолога, терапевта, мамолога та гінеколога. Це може виявитися необхідним для виявлення в тканинах молочної залози фіброзних включень і кістозних змін, що може вимагати додаткового лікування.

Важливим моментом є обговорення питань планування вагітності, оскільки після періоду лактації мастоптоз може з'явитися знову.

Записатись на консультацію

Сертифікати


 • м. Львів, просп. Чорновола, 45а

 • м. Львів, вул. Замарстинівська, 85а

 • м. Львів, вул. Снопківська, 18

© 2021 Усі права захищені