Реабілітація після ринопластики

Незадоволення формою чи розміром носа – не єдина причина робити операцію з його корекції. Ринопластику роблять також для його повноцінного відновлення після травм та у разі проблем з диханням. Це складна пластична операція з тривалим відновленням. Період післяопераційної реабілітації у стаціонарі становить 3-5 днів. У цей час страшно дивитись на себе в дзеркало – бентежать набряки і синці під очима.

Чому виникають синці та набряки?
Ми відразу попереджаємо пацієнта про невідворотні наслідки ринопластики – набряки та синці навколо носа та під очима через пошкодження дрібних кровоносних судин під час операції. Хірург, щоб виправити чи відновити форму носа, відшаровує м’які тканини, а після закінчення роботи повертає їх на місце і накладає шви. Така техніка, навіть у виконанні віртуоза, травмує судини, що призводить до крововиливів та набряків в області носа та під очима. Це не ускладнення, а очікуваний побічний ефект, що неодмінно мине.

Як довго триватиме відновлення?
Синці та набряки після операції сходять за 2-3 тижні. У найбільш складних випадках проблема триває до 5 тижнів, а крововилив у рогівку ока – до 1,5 місяців. Треба набратись терпіння і дочекатись розсмоктування набряків та синців природним шляхом. Терміни відновлення залежать від:
- масштабів операції;
- способу її проведення; 
- виду анестезії;
- особливостей згортання крові у пацієнта;
- товщини шкіри;
- віку пацієнта.

Чи можна прискорити реабілітацію?
Вплинути на масштаби і терміни проблеми можна, якщо гарно підготуватись до операції і дотримуватись простих правил у післяопераційний період. Пришвидшити реабілітацію допомагають попередні запобіжні заходи:
- припинити вживання ліків, що розріджують кров, таких як Кардіомагніл, Аспірин, Ібупрофен;
- відмовитись від алкоголю та паління;
- жінкам не планувати операцію на період до чи відразу після менструації;
- не їсти продуктів, що розріджують кров.

Після зняття гіпсу потрібно уважно прислухатись до порад лікаря. Будь-яка самодіяльність може призвести до зворотного результату. Не можна:
- самостійно прикладати компреси;
- у перші години після операції пити гарячі напої;
- різко нахилятись;
- займатись інтенсивними фізичними вправами чи працею;
- на свій розсуд приймати ліки чи використовувати «перевірені бабусині засоби».

Медицині не відомі випадки, коли гематоми та набряки після ринопластики залишились назавжди.

© 2021 Усі права захищені