м. Львів, вулиця Довга, 56
Пн-СБ: 10:00-22:00 – на зв'язку

Що вибрати — кругову підтяжку обличчя чи ниткову підтяжку?

Фейсліфтинг або кругова підтяжка обличчя — хірургічна методика радикального усунення ознак старіння, що дає виражений та довгостроковий результат. У процесі втручання по всьому контуру робляться надрізи й видаляються невеликі ділянки шкіри та жирової тканини з метою підвищення пружності, позбавлення глибоких заломів, птозу та інших вікових змін. Альтернатива такої операції — підтяжка нитками. За допомогою армувального каркаса створюється ідеально чіткий контур обличчя, а шкіра утримується в пружному стані. Щоб зрозуміти, що краще — кругова підтяжка обличчя чи нитки — варто ознайомитись з особливостями кожної методики, а також проконсультуватись із пластичним хірургом.

Від чого залежить ступінь підтяжки обличчя?

що краще кругова підтяжка обличчя чи нитки

Ступінь підтяжки визначається індивідуально з лікарем після проведення обстеження та пальпації. Але визначальним фактором є щільність тканини та її наповненість. Додатково після підтяжки рекомендується здійснювати процедуру ліпофілінгу для більш вираженого ефекту.

Хірургічний фейсліфтинг та підтяжка нитками — методики, що кардинально відрізняються ступенем ризику. Нитки, на відміну від хірургічної підтяжки, є малоінвазивною процедурою. Ще одна перевага методики — невеликий термін реабілітації. Результат ліфтингу можна оцінювати через 1,5–2 місяці, вже через кілька днів після процедури не видно слідів, а в разі хірургічного втручання на повне відновлення потрібно від 3–6 місяців до 1 року. 

Нитки ідеально підходять, якщо немає:

 • серйозних вікових змін;
 • великих обсягів жирової тканини;
 • часу на тривалу реабілітацію. 

Також нитковий ліфтинг призначається за необхідності уповільнити процеси розвитку гравітаційного птозу або за наявності протипоказань до хірургічного втручання.

При нитковій підтяжці можливий зворотній етап (крок назад), оскільки завжди є можливість видалити армувальний каркас, чого не можна сказати про хірургічну корекцію овалу. Тому необхідно виважено підходити до рішення про проведення операції та обов'язково проконсультуватися з хірургом.

У скільки років робити кругову або ниткову підтяжку?

Немає універсального віку, коли треба ставити нитки або здійснювати хірургічне втручання. Це питання індивідуальне та залежить від багатьох факторів:

 • тип старіння;
 • вага;
 • особливості догляду за шкірою;
 • стан здоров'я;
 • спадковість.

Але є приблизні орієнтири: першу підтяжку нитками можна робити за наявності показань уже в 30–35, але оптимальний вік для здійснення цієї процедури — 35–40 років. Завдяки такому методу корекції вам вдасться зберегти чіткий контур обличчя та гарний стан тканин надовго. Також це допоможе відстрочити необхідність у хірургічному втручанні. Робити фейсліфтинг краще не раніше ніж у 45–50 років. 

Показання та протипоказання для підтяжки нитками

Особливість і перевага ниток полягає в тому, що ця процедура має менше протипоказань. Для початку пропонуємо переглянути перелік показань, щоб краще розуміти, коли доречна така методика:

 • початкова та помірна стадія вікових змін тканин обличчя;
 • провисання шкіри в нижній частині, поява незначного другого підборіддя;
 • розмиття чітких ліній контуру обличчя;
 • зменшення тургору шкіри;
 • незначна контурація носо-губної складки та брилів;
 • птоз щічної ділянки

нитковій ліфтінг або хірургічний фейсліфт

Проведення корекції нитками — це добра інвестиція в майбутнє. Така процедура ефективно зберігає контур обличчя та уповільнює гравітаційний птоз. Але таку підтяжку можна робити не завжди, оскільки існують протипоказання:

 • вагітність і грудне вигодовування;
 • гострі інфекційні процеси;
 • злоякісні пухлини;
 • аутоімунні патології;
 • сильні алергічні реакції;
 • тяжкі форми шкірних захворювань;
 • надмірні вікові зміни

На консультації треба сказати лікарю про наявні хронічні хвороби, алергічні реакції та інші особливості стану здоров'я. 

Чи можна робити кругову підтяжку, якщо раніше були зроблені нитки?

Завдяки своєчасній фіксації овалу обличчя нитками можна не просто усунути перші ознаки старіння, а й зберегти правильний контур і пружну шкіру до 45–50 років. Якщо цього не зробити, гравітаційний птоз прогресуватиме і з кожним роком посилюватиметься. Після встановлення ниток можна здійснити кругову підтяжку, коли це буде потрібно (мінімум через 1,5 року після втановлення ниток).

У минулому вважалося, що імплантація ниток є протипоказанням до хірургічного втручання. Зараз пластичні операції роблять після лігатурної (ниткової) підтяжки: відмінність лише в тому, що хірургові буде потрібно більше часу.

Чим раніше ви почнете зберігати овал обличчя і дбати про стан шкіри, тим менше зусиль буде потрібно, щоб підтримати ефект у майбутньому. Щоб зрозуміти, чи вже робити нитковий ліфтинг або хірургічний фейсліфт, варто проконсультуватися з фахівцем. Назар Романович Грицевич — кандидат медичних наук, член Всеукраїнської асоціації пластичних та реконструктивних хірургів, що має понад 12 років успішної практики. Запишіться на консультацію та дізнайтеся, яка методика найкраще підійде саме вам для збереження молодості та краси.

Інші статті
Як підготуватися до операції зі збільшення грудей / Назар Грицевич у Львові

Понад пів століття тому лікарі здійснили першу операцію зі збільшення грудей. Щороку до послуг пластичних хірургів звертаються мільйони жінок, що бажають скоригувати форму грудей та збільшити їх...

Детальніше
Якірна підтяжка грудей (мастопексія): що варто знати / Назар Грицевич у Львові

Красиві, пружні та об'ємні груди — мрія багатьох представниць прекрасної статі. Однак через вікові зміни, після різкого схуднення, народження дитини чи внаслідок інших обставин бюст може втр...

Детальніше
Реабілітація після блефаропластики / Назар Грицевич у Львові

Блефаропластика – досить популярна косметична операція, за допомогою якої корегують форму повік, розріз очей та вигляд шкіри навколо. Період відновлення після блефаропластики досить коротки...

Детальніше
Реабілітація після пластики грудей / Назар Грицевич у Львові

Зважуючись напластику грудей, будьте готові не лише до чудових результатів, але й до певного реабілітаційного періоду, який вимагає відповідальності та дисципліни. Детальніше – у статт...

Детальніше
Залиште заявку на консультацію
Наші контактні дані
Наше місцезнаходження
79000, Україна,
м. Львів, вулиця Довга, 56