Найважливіші питання про підтяжку грудей
Привабливі груди — невіддільний елемент жіночої вроди, що впливає на самооцінку. Проте з часом форма бюста змінюється, а пружність — втрачається. Головними причинами цього стають гормональні зміни, грудне вигодовування, стрімке схуднення, слабкі м’язи, травми та вроджені аномалії. Втім, форму та розмір грудей можна скорегувати. Розберемося, які види підтяжки грудей використовуються в сучасній пластичній хірургії, та надамо відповіді на основні питання.
1. Які види підтяжок грудей бувають?
Мастопексія — операція, що дозволяє усунути птоз молочних залоз і поліпшити їхню форму. Під час медичного втручання хірург здійснює переміщення сосків і ареол вверх до анатомічно правильної позиції. Таким чином, відбувається підтяжка тканин і видалення зайвої шкіри.
У залежності від техніки розрізняють такі види операції:
- циркулярна;
- вертикальна;
- якірна;
- підтяжка грудей нитками.
Результати мастопексії зберігаються протягом 8–10 років. Це дає змогу позбавити пацієнтку не лише фізичних вад, а й психологічних комплексів.
2. Що таке циркулярна підтяжка грудей?
Техніка передбачає два кругових розрізи навколо ареоли: хірург видаляє частину шкіри у вигляді кільця, а краї рани зшиваються. Серед показань:
- псевдоптоз;
- птоз 1-го ступеня;
- неможливість або небажання пацієнтки використовувати імпланти з невеликим птозом залоз.
- великі за розміром ареоли
Переваги циркулярної підтяжки грудей — майже непомітні шрами, швидка реабілітація та можливість застосування місцевої анестезії.
3. Як здійснюється вертикальна підтяжка?
Під час хірургічного втручання здійснюються розрізи від ареоли до підгрудної складки. Надлишок тканин видаляється, і молочні залози набувають анатомічно правильної форми.
Показаннями до вертикальної підтяжки грудей є:
- птоз 1–2 ступенів;
- псевдоптоз;
- асиметрія молочних залоз
- провисання нижнього полюсу молочних залоз
- бажання пацієнтки зберегти обʼєм молочних залоз
Процедура надає можливість змінити форму грудей навіть за умови значного опущення. Серед недоліків — вертикальний рубець, що може бути помітним.
4. Як відбувається якірна підтяжка?
Операція передбачає здійснення специфічних розрізів. Спочатку їх роблять навколо ареоли, потім донизу молочної залози та вздовж підгрудної складки. Такий тип підтяжки допомагає усунути птоз і одночасно зменшити молочні залози.
Головним показанням до якірної підтяжки грудей є мастоптоз 2–3 ступенів. Техніка є досить ефективною: вона надає можливість усунути асиметрію, змінити положення соска та розмір ареоли. До недоліків відносять тривалий період реабілітації та додатковий рубець вздовж субмамарної складки.
5. Як відбувається підтяжка грудей нитками?
Процедура передбачає введення еластичних ниток. Спочатку лікар здійснює огляд і визначає ступінь птозу, а потім наносить розмітку для введення ниток. У результаті під шкірою формується каркас для молочної залози: колагенові волокна захищають груди від розтягування та роблять їх пружними.
Переваги:
- підтяжка грудей;
- поліпшення стану тканин;
- тривалість ефекту — декілька років;
- короткий реабілітаційний період.
В окремих випадках нитки можуть бути помітними або виникає ризик запалення в області їхнього введення. Щоб уникнути цього, уважно обирайте клініку та ознайомтеся з реальними відгуками пацієнток.
6. Чи існують вікові обмеження для підтяжки грудей?
Так. Мастопексія, або зменшення молочних залоз може проводиться з 18 років. Окрім цього, існують інші протипоказання, серед яких:
- планування вагітності через рік після операції (вигодовувати діток можна після 24 місяців після проведеної операції)
- патології серцево-судинної системи;
- онкологія;
- порушення згортання крові;
- ендокринні проблеми;
- гіпертонія;
- період грудного вигодовування (операцію можна планувати через 12 місяців після завершення лактації);
- високий ступінь ожиріння;
- психічні розлади.
7. Чи існують особливі ризики?
Підтяжка грудей вважається досить безпечною операцією та в більшості випадків не спричиняє ускладнень. Післяопераційна реабілітація не займає багато часу. Зняття швів відбувається вже на 5–14 день. Набряки та синці зникають протягом декількох тижнів. Остаточний результат мастопексії можна оцінити через 6–12 місяців.
Після оперативного втручання варто носити компресійну білизну протягом 5–6 тижнів і обмежити фізичну активність.
8. Якщо імпланти вже є, чи можлива підтяжка грудей без їхнього видалення?
Так, це цілком можливо. Процедура дає позитивні результати та майже не потребує повторної корекції. Операція здійснюється також з одночасним встановленням імплантів: це дозволяє позбутися провисання молочних залоз і збільшити їхній розмір, та наповнити верхній полюс грудей.
9. Який вид підтяжки вибрати
Щоб зрозуміти, який вид підтяжки вам підходить, не робіть самостійних висновків на підставі інформації в мережі, а запишіться на візит до фахівця. Пластичний хірург здійснить візуальний огляд, врахує анамнез і дослухається до ваших побажань щодо результату. Далі призначається низка передопераційних досліджень, консультація мамолога. За висновками комплексного обстеження лікар індивідуально підбирає оптимальну техніку корекції молочних залоз саме для вас.
Красиві та пишні груди — мрія багатьох жінок. У здійсненні цього бажання вам з радістю допоможе пластичний хірург, кандидат медичних наук Назар Грицевич з досвідом роботи понад 12 років. Лікар проходив стажування в багатьох сучасних клініках, провів не одну сотню операцій і постійно вдосконалює свої знання, відвідуючи фахові курси.
У своїй практиці Назар Грицевич керується принципом: «Здоров’я і краса пацієнтки понад усе». Звертайтеся — і результат перевершить ваші сподівання.
Ринопластика – одна з найпопулярніших пластичних операцій, суть якої полягає у корекції форми носа. Лікарі категорично не рекомендують палити до та після проведення ринопластики! Чому? Чита...
ДетальнішеПарні органи вкрай рідко бувають повністю однаковими, тому незначна різниця в об’ємі, розмірі ареол, формі та висоті молочних залоз зустрічаються у багатьох жінок і є варіантом норми. Однак, якщ...
ДетальнішеРоман та Оксана Грицевичі уже багато років допомагають людям зі Львова та інших міст відновити своє здоров'я. Обрати медичний фах вирішив і син Назар. Результати та здобутки кожного з членів...
Детальніше