Як прибрати грижі під очима
Грижа на обличчі під очима виникає через випʼячування підшкірно-жирової клітковини, що призводить до випинання на шкірі, порушення крово- і лімфообігу і появі набряків. Гіпертрофована тканина здавлює сльозові протоки, викликає швидку втомлюваність очей, знижує гостроту і чіткість зору. Цей естетичний дефект робить обличчя втомленим і додає зайвих років.
Якщо вам довелося зіткнутися з проблемою, зверніться до фахівця, котрий проведе огляд і порекомендує оптимальний спосіб її розв’язання. Чому з’являється грижа під очима, як позбутися дефекту нехірургічними та хірургічними методами, розповімо у статті.
Причини виникнення гриж у періорбітальній зоні
Найчастіше грижові мішки з’являються внаслідок вікових змін, коли шкіра втрачає пружність, а круговий м’яз ока слабшає. Зазвичай це трапляється у жінок і чоловіків після 40 років. Факторами, що пришвидшують природні фізіологічні процеси старіння є:
- генетика. Люди з деформаційним типом старіння найбільше схильні до появи жирових відкладень на обличчі, а отже — до появи гриж. Тож якщо ви належите до цієї категорії, маєте зайву вагу і спостерігаєте грижові мішки у родичів старшого покоління, варто своєчасно вживати превентивні заходи — проходити курси масажу, апаратних процедур тощо;
- незбалансоване харчування — надмірне вживання рідини, солоної та копченої їжі, алкоголю і газованих напоїв;
- паління, малорухливий спосіб життя;
- несприятливі зовнішні чинники — дія ультрафіолету, тривала робота за комп’ютером тощо;
- стрес, хронічна нестача сну;
- неправильний догляд за шкірою навколо очей, використання неякісної косметики;
- проблеми зі здоров’ям — хронічні офтальмологічні захворювання, гормональні збої, порушення обміну речовин та патології внутрішніх органів.
Обличчя значною мірою відображає те, що відбувається з організмом. Тому для запобігання або зменшення прояву жирових гриж варто звернути увагу на спосіб життя і догляд за шкірою та постійно стежити за станом здоров’я.
Чи відрізняється грижа від набряків і малярних мішків
Набряк — це накопичення рідини, грижа — мішечок в якому знаходиться жирова тканина. Розпізнати грижу самотужки не так вже й складно: під час натискання на очне яблуко при закритому оці, вона збільшується в розмірі. Ще одна ознака грижового мішка — відчуття важкості й тиску під очима. До речі, грижі можуть виникати як на нижніх, так і на верхніх повіках. У цій статті ми розповідаємо про перший вид утворень.
Крім того, грижі під очима слід відрізняти від малярних мішків (суфів). В обох випадках йдеться про накопичення підшкірно-жирової клітковини. Щоправда, у разі виникнення малярних мішків вона локалізується не безпосередньо в періорбітальній зоні (де знаходяться грижі нижніх повік), а на ділянках виличної дуги, під нижнім краєм орбіти.
Безопераційна корекція гриж нижньої повіки
Отже, ми з’ясували, чому виникає та як виглядає грижа під очима. Як прибрати жирові пакети без операції? Це питання хвилює жінок і чоловіків, котрі мають таку проблему. Якщо грижові мішки невеликі, зменшити їхній розмір і уповільнити вікові зміни можна за допомогою неінвазивних чи малоінвазивних — ін’єкційних та апаратних методик.
Дієвими ін’єкційними процедурами, що допомагають у боротьбі з жировими грижами є:
- введення ліполітиків, розроблених спеціально для періорбітальної зони;
- мезотерапія — введення коктейлів, що активізують обмінні процеси та зміцнюють тканини шкірного покриву. До складу таких препаратів зазвичай входять вітаміни й мінерали, пептиди, коензими, амінокислоти тощо;
- карбокситерапія.
До найпоширеніших апаратних методів, що використовуються для усунення гриж, належать:
- пресотерапія (лімфодренаж);
- мікрогольчатий RF-, УЗ- та термоліфтинг;
- мікротокова терапія;
- фракційне неабляційне лазерне омолодження (ербієвий лазер).
Використання ін’єкційних та апаратних процедур зазвичай вимагає проходження серії сеансів і потребує чимало часу. Їхній головний плюс — безпечність для здоров’я, відсутність реабілітаційного періоду, мінімальні обмеження у перед- та післяпроцедурному періоді.
Як прибрати грижі під очима хірургічним методом
Найшвидший та найефективніший спосіб усунення такої проблеми як грижа під очима — видалення жирового пакета за допомогою хірургічної операції.
Блефаропластика в сучасних клініках проводиться трьома методами.
- Лазерна операція. Втручання здійснюється під місцевою анестезією. Хірург робить невеликий надріз на шкірі, зайвий жир видаляєтьсяться лазером. Шви накладаються саморозсмоктувальними нитками. Варіант підходить для видалення незначних утворень.
- Традиційна хірургічна блефаропластика. Операція проводиться під загальним чи місцевим наркозом. Лікар робить розріз на повіці, за допомогою скальпеля видаляє надлишки жирової тканини та шкіри. Розріз зашивається косметичним швом, що знімається через 5-7 днів. Пацієнт протягом дня перебуває в клініці. Результат операції можна повною мірою оцінити через 3–4 тижні, коли проходять набряки й синці.
- Транскон’юктивальна блефаропластика. Під час процедури, що проходить під загальним знеболенням, лікар робить розріз з внутрішньої поверхні повіки (зі сторони коньюктиви). Через ньоговидаляються грижі. Лишню шкіру при необхідності скорочують лазерною шліфовкою СО2. Реабілітаційний період становить до двох тижнів.
У клініці Назара Грицевича виконуються традиційна і транскон’юктивальна пластика нижніх повік. Крім операцій, що передбачають видалення жиру і зайвої шкіри, проводиться втручання з переміщенням жирових пакетів. Репозиція є ідеальним варіантом для пацієнтів, котрі мають не надто виражені вікові зміни та провисання тканин. Малотравматичний метод дозволяє через 5–10 років виконати традиційну пластику повік.
Щоб дізнатися, який спосіб позбавлення від гриж під очима буде найкращим у Вашому випадку, проконсультуйтеся з пластичним хірургом. Назар Грицевич відповість на ваші запитання, призначить потрібні медичні обстеження, підбере найефективніший та найбезпечніший метод видалення грижових мішків.
Стаття у співавторстві: N. Hrycevych, L. Bezpalko, O. Zayachkivska, M. Gzhegotsky. New insingt in pathogenesis of metabolic diseaseas related to the gastrointestinal tract.
ДетальнішеУ житті трапляються такі ситуації, коли пластична операція на обличчі – не просто бажання, а необхідність. Читайте, як допомагає пластична хірургія тим, хто зазнав серйозних травм.
ДетальнішеСьогодні дуже популярні пластичні операції, що дозволяють скоригувати або видалити вроджені чи набуті вади обличчя та фігури, а іноді — навіть відновити порушені функції організму. Кваліфікація...
ДетальнішеЗавдяки досягненням сучасної медицини корекція таких особливостей цілком можлива. На вибір є різні варіанти, які саме — читайте у статті.
Детальніше