м. Львів, вулиця Довга, 56
Пн-СБ: 10:00-22:00 – на зв'язку

Пластичні операції: «за» і «проти»

Бажання відповідати розрекламованим стандартам — справжня епідемія, що охопила планету. Людей, яких влаштовує їхнє відображення в дзеркалі, стає все менше. Сучасні пластичні операції дозволяють нам за бажанням змінювати власну зовнішність, однак іноді хірургічне втручання стає реальною можливістю покращити якість життя. Чи варто робити пластичну операцію? З цієї статті ви дізнаєтеся про плюси та мінуси операцій та маніпуляцій і зможете прийняти зважене рішення. 

Аргументи «проти» пластичної операції

Будь-яке хірургічне втручання — це ризик. Ймовірність невдалої операції мізерна, але все ж таки існує. Такі ситуації поодинокі та зазвичай пов'язані з нехтуванням деякими обмеженнями та протипоказаннями в реабілітаційному періоді. 

Якщо ви наважитесь на пластику, то маєте бути готовими до реабілітаційного періоду, а отже — до тимчасового дискомфорту, набряклостей, перев'язок і змін у налагодженому житті.

Також можливе виникнення негативних наслідків пластичної операції — ускладнень (втрата шкірою чутливості, утворення гематом, сером, часткових некрозів  тощо). Ризики збільшуються в рази, якщо за справу береться дилетант, що не має відповідної освіти та досвіду.

Крім того, велике значення мають індивідуальні особливості людського організму.. І якщо в одного пацієнта все минає швидко та без ускладнень, то інший не застрахований від можливих ускладнень і важчого перебігу післяопераційного періоду.

Також існують певні ризики застосування анестезії, без якої не обходиться жодна операція. Адже реакція організму пацієнта на введення такого препарату іноді буває непередбачуваною. 

Убезпечити себе від непрофесіоналів і мінімізувати ризики допоможуть наступні поради:

 1. Ретельно вибирайте пластичного хірурга і клініку. Щоб результат операції виявився очікуваним і передбачуваним, зверніться до досвідченого лікаря, що має бездоганну репутацію. Залучіть усі можливі засоби збирання інформації: рекомендації, опитування пацієнтів, відгуки, ознайомлення з ліцензіями та сертифікатами тощо.
 2. Перед операцією обов’язково пройдіть повне медичне обстеження і здайте необхідні аналізи — це допоможе підвищити рівень безпеки пластичної операції. 

Аргументи «за» пластичну операцію

Переваг у пластичних операцій теж досить багато. Хірургічне втручання ефективно усуває вроджені патології на кшталт заячої губи, дозволяє позбутися шрамів після опіків чи травм. Іноді допомога пластичних хірургів потрібна пацієнтові за медичними показаннями. Інші випадки — незворотні вікові зміни, що можуть стати справжньою трагедією. 

Деякі недоліки обличчя і тіла можна виправити лише за допомогою пластичної хірургії. Наприклад, можна щодня намагатися замаскувати тонною косметики недоліки носа та страждати від постійного психологічного дискомфорту. Але ж найкращий спосіб розв'язання проблеми — наважитись на пластичну операцію, отримати омріяну форму носа і позбутися комплексів назавжди. 

До плюсів пластичної хірургії можна віднести:

 • усунення зовнішніх дефектів, повернення молодості та краси;
 • застосування щадних інноваційних технологій;
 • у більшості випадків — майже повна відсутність шрамів.

Переваги та недоліки популярних пластичних операцій

Розглянемо найпоширеніші процедури пластичної хірургії: 

1. Мастопексія (підтяжка грудей)

Операція повертає бюсту гармонійну форму шляхом підняття сосків і видалення зайвої шкіри та перерозподілу тканин залози для кращої форми.

Недоліки процедури: 

 • можливий розвиток ускладнень (неправильне відновлення контурів грудей, несиметричне розташування ареол, утворення гематом, зниження чутливості шкіри, інфекційне запалення, складність загоєння швів, некроз сосків тощо); 
 • утворення рубців у разі схильності організму пацієнтки до келоїдів;
 • індивідуальна реакція на анестезію.

Переваги:

 • отримання бажаної форми грудей без необхідності використання пуш-апів;
 • результат тішитиме впродовж багатьох років;
 • можливість поєднати підтяжку зі збільшенням грудей;
 • усунення психологічних травм і невпевненості в собі.

Пластичні операції: «за» і «проти», мастопексія

2. Ринопластика (пластика носа)

Хірургічне втручання покликане вдосконалити форму та вигляд носа, відновити його функціональність і покращити здоров’я.

Недоліки процедури:

 • ризик виникнення ускладнень (кровотечі, кісткові мозолі, некроз тканин, перфорація перегородки, порушення носового дихання, сухість слизової оболонки тощо);
 • у поодиноких випадках — помітність рубця, наростання хряща або кістковий мозоль, асиметрія, неправильна форма носа.

Переваги:

 • отримання правильних пропорцій носа та естетика форми;
 • усунення вроджених чи набутих дефектів внаслідок травми;
 • успішне лікування пацієнтів з апное (хропінням);
 • набуття впевненості в собі.

Переваги та недоліки пластичних операцій

3. Ліпосакція

Найпопулярніша з таких операцій — ліпосакція живота. Втручання здійснюється також на інших ділянках тіла: сідницях, стегнах, підборідді.

Мінуси операції:

 • можливість появи ускладнень (інфікування, гематоми, некроз, жирової емболії тощо);
 • негативний вплив анестезії на організм;
 • необхідність контролю маси тіла.
 • нерівність контурів ділянок ліпосакції

Плюси:

 • зміна форми тіла та ваги після вагітності;
 • покращення контурів і прибирання зайвих сантиметрів у проблемних зонах (живіт, стегна, талія чи підборіддя);
 • щадна технологія забезпечує відновлення організму за короткий проміжок часу.

Переваги пластичної операції ліпосакції у Львові, Тернополі, Івано-Франківську

Тепер ви знаєте все про переваги та недоліки деяких пластичних операцій та зможете прийняти зважене рішення перед хірургічним втручанням. 

Досвідчений пластичний хірург у Львові, Тернополі, Івано-Франківську — запорука якісно проведеної операції

Хочете зробити пластику? Вам допоможе Назар Грицевич — сертифікований пластичний хірург, хірург вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, що надає послуги пацієнтам у Києві, Львові та інших містах України. Лікар застосовує сучасні методи світової пластичної хірургії, постійно вдосконалює навички та має більше ніж десятирічний досвід у здійсненні всіх перелічених вище операцій. 

Численні пацієнти вдячні Назарові Романовичу за чуйне та уважне ставлення, професійний підхід до роботи та швидке усунення естетичних проблем зовнішності без ускладнень. Тож якщо ви ще маєте сумніви — не зволікайте і зверніться до професіонала своєї справи, що надасть консультацію та відповість на всі питання щодо доцільності хірургічного втручання саме у вашому випадку.

Залиште заявку на консультацію
Наші контактні дані
Наше місцезнаходження
79000, Україна,
м. Львів, вулиця Довга, 56